« Travanj 2024 »

Obilježen Dan sjećanja na žrtve holokausta i sprečavanja zločina protiv čovječnosti
Autor: Mladen Graovac, 1. 2. 2018.

Učenici Industrijsko-obrtničke škole Slatina sudjelovali su 30. siječnja u nizu aktivnosti povodom Dana sjećanja na žrtve holokausta koji se obilježava 27. siječnja, na dan kada je 1945. g. oslobođen koncentracijski logor Auschwitz. Na nastavi Povijesti učenice razrednog odjela 1. frizer/krojač minimalistički su uredile pano u učionici u kombinaciji crne i žute boje. Velika Davidova zvijezda na panou sastoji se od petnaest manjih zvijezda koje simboliziraju broj godina Anne Frank čije je ime i ispisano u središtu panoa. Učenice su uređenjem panoa poručile da je dovoljna jedna slika ili simbol kako bismo odali počast žrtvama. Učenicama istoga razrednog odjela na nastavi Engleskoga jezika projiciran je film Kratki život Anne Frank, a u kvizu koji je održan nakon projekcije najbolji je uspjeh postigla skupina koju su činile: Gabrijela Jelačić, Katarina Kušteljega, Valentina Rabić i Vanesa Želipski. Projekcija istoga filma i kviz znanja organiziran je i na nastavi Hrvatskoga jeziku u razrednome odjelu 1. kuhar/mehaničar poljoprivredne mehanizacije, a zadatke kviza najbolje je riješila skupina Valentine Čugura, Nikole Marjančevića, Monike Timer i Ivane Tunić. Učenicima razrednih odjela 1. konobar/stolar i 1.automehaničar/vodoinstalater/ elektroinstalater na nastavi Povijesti projiciran je dokumentarni film o holokaustu, a nakon toga sudjelovali su u radionici na istu temu.

Aktivnosti s učenicima povodom Dana sjećanja na žrtve holokausta na nastavi Povijesti, Engleskoga i Hrvatskoga jezika proveli su predmetni nastavnici Mirko Milak, Mirela Nenadović i Helena Roštaš.