« Prosinac 2018 »

Carnet
07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".

Bug Game
10.12.2018. 22:57
Monster Hunter: World dobiva ekspanziju i razne dodatke
Capcom je u 15 sati održao kratku prezentaciju u kojoj se pričalo o njihovom akcijskom RPG hitu u serijalu Monster Hunter, a igrači se mogu veseliti raznim novim sadržajima

10.12.2018. 18:00
DOOM slavi 25. rođendan, John Romero najavio neslužbeni nastavak
Obljetnica kultne pucačine podsjeća nas da smo prilično stari, ali ima i dobrih vijesti. Jedan od njenih tvoraca priprema nove staze

10.12.2018. 12:03
Epic Games Store počeo pokazivati zube
Niti tjedan dana nakon pokretanja Epic Games Storea, nekolicina developera objavila kako sele svoje naslove sa Steama na spomenuti servis

Obilježen Dan sjećanja na žrtve holokausta i sprečavanja zločina protiv čovječnosti
Autor: Mladen Graovac, 1. 2. 2018.

Učenici Industrijsko-obrtničke škole Slatina sudjelovali su 30. siječnja u nizu aktivnosti povodom Dana sjećanja na žrtve holokausta koji se obilježava 27. siječnja, na dan kada je 1945. g. oslobođen koncentracijski logor Auschwitz. Na nastavi Povijesti učenice razrednog odjela 1. frizer/krojač minimalistički su uredile pano u učionici u kombinaciji crne i žute boje. Velika Davidova zvijezda na panou sastoji se od petnaest manjih zvijezda koje simboliziraju broj godina Anne Frank čije je ime i ispisano u središtu panoa. Učenice su uređenjem panoa poručile da je dovoljna jedna slika ili simbol kako bismo odali počast žrtvama. Učenicama istoga razrednog odjela na nastavi Engleskoga jezika projiciran je film Kratki život Anne Frank, a u kvizu koji je održan nakon projekcije najbolji je uspjeh postigla skupina koju su činile: Gabrijela Jelačić, Katarina Kušteljega, Valentina Rabić i Vanesa Želipski. Projekcija istoga filma i kviz znanja organiziran je i na nastavi Hrvatskoga jeziku u razrednome odjelu 1. kuhar/mehaničar poljoprivredne mehanizacije, a zadatke kviza najbolje je riješila skupina Valentine Čugura, Nikole Marjančevića, Monike Timer i Ivane Tunić. Učenicima razrednih odjela 1. konobar/stolar i 1.automehaničar/vodoinstalater/ elektroinstalater na nastavi Povijesti projiciran je dokumentarni film o holokaustu, a nakon toga sudjelovali su u radionici na istu temu.

Aktivnosti s učenicima povodom Dana sjećanja na žrtve holokausta na nastavi Povijesti, Engleskoga i Hrvatskoga jezika proveli su predmetni nastavnici Mirko Milak, Mirela Nenadović i Helena Roštaš.