« Ožujak 2024 »

Gdje je ljubav, tu smo mi… Valentinovo u IOŠ-u
Autor: Mladen Graovac, 16. 2. 2020.

Samo se zaljubiti treba

U život, oblake i vjetar,

U kišu, jesen, u ljeta,

U mijene, nestalnost, u ljude,

U drugačije, u isto i snažno,

Od srca uvijek - pa što bude. (Lea Brezar)

Prigodnim programom i nizom zanimljivih aktivnosti, obilježili smo Dan ljubavi i prijateljstva u našoj Školi. Nakon pozdravnih riječi naše voditeljice programa, Ivane Tunić, učenice 3. razreda zanimanja kuhar, te ravnatelja  naše Škole Mladena Graovca, uslijedili su prigodni recitali o ljubavi kao vječnoj i nepresušnoj riznici inspiracije. Stihovima su nas raznježile i natjerale na promišljanje, učenice 1. i 2. razreda zanimanja frizer i krojač: Patricija Matija, Sara Tir,  Anamarija Horvat, Barbara Hodak, Patricija Križetić, Ines Jutrašnjik, Maja-Mary Šterl te učenik 1. konobara Ante Nikolić i učenik 1. automehaničara, Dominik Sić. Uz stihove Petra Graše te nezaboravnu Lambadu, pobjedu u plesu s balonom odnijele su učenice 2. krojača Maja-Mary Šterl i Anita Vuk. U djetinjstvo nas je vratila igra Glazbena stolica, gdje je najviše spretnosti i gracioznosti pokazala učenica 3. krojača,  Antonija Tunić. U Glazbenom kvizu, u kojemu su učenici morali pokazati svoje znanje o poznavanju glazbe koju slušaju ili koju su slušali njihovi roditelji, najviše uspjeha su imali učenik 2. automehaničara, Luka Jurišić i njegova partnerica, a naša draga asistenitica, Dragana Dunković.  Malo smo se i zasladili i to izradom ljubavnih kolačića, gdje su učenici morali sudjelovati u parovima, a ocjenjivala se je brzina izvedbe, orginalnost i prezentacijske vještine. Naše profesorice Jasna Varga, Kornelija Zubčević i Martina Miler Mikolašević donijele su potom  slatku presudu o najboljima. Najbolje buduće “slastičarke” bile su učenice 2. frizera, Sanja Hajster i Magdalena Živko.Na samom smo kraju sve začinili karaokama gdje su učenici mogli otpjevati neku od svojih najdražih pjesmama.Hvala svima koji su nesebično doprinijeli organizaciji ove priredbe. A mi  i dalje nastavljamo širiti ljubav!

Fotografije vidi pod OPŠIRNIJE