Natjecanje mladeži Hrvatskog crvenog križa
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 20. 3. 2013.

Učenici naše škole sudjelovali na natjecanju mladeži Hrvatskog crvenog križa

U subotu, 16. ožujka 2013. godine održano je Međuškolsko natjecanje mladeži i podmlatka Hrvatskog Crvenog križa u Osnovnoj školi Mikleuš. Sudjelovalo je 48 učenika iz 6 osnovnih i 2 srednje škole na području djelovanja Gradskog društva CK Slatina.  Mlade natjecatelje pozdravili su predsjednica CK Slatina Ljiljana Peretin, ravnatelj OŠ Mikleuš  Dragan Kraljik i načelnik općine Milan Dundović.

Natjecanje je uspješno odrađeno uz pomoć tridesetak volontera, dvadesetak prosvjetnih djelatnika, te djelatnika OŠ Mikleuš i Crvenog križa Slatina.

Natjecanje se sastojalo od teoretskih  pitanja o  Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Prve pomoći, te praktičnom poznavanju prve pomoći na simuliranim radilištima nezgoda. Realistični prikaz ozljeda „žrtava"  tih nezgoda pripremili  su obučeni šminkeri CK Slatina Helena Ambruš i Denis Ostrošić.

Učenici Industrijsko –obrtničke škole zauzeli su drugo mjestu u kategoriji mladeži, a ekipu su sačinjavali: Tena Pavić, Ivana Kutlo, Mihaela Ament, Katarina Tunić, Ružica Lučić-Jozak i Antonio Striber. Mentorica im je bila Barbara Vidović Volenik, prof.

Čestitamo našim učenicima, kao i svim sudionicima ovog natjecanja.