Josipa najbolja krojačica u Hrvatskoj
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 30. 3. 2011.

Još jedno vrijedno priznanje Industrijsko – obrtničkoj školi Slatina

Sjajne vijesti stižu nam iz Industrijsko obrtničke škole Slatina. Proteklog je vikenda u Požegi održano državno natjecanje '' Dani odjeće 2011'' na kojem je nastupilo 17 strukovnih škola s područja cijele Hrvatske.
Trideset i četvero učenika natjecalo se u disciplinama krojač, odjevni tehničar i dizajn odjeće.
Veliki uspjeh za slatinsku školu ostvarila je Josipa Dukmenić, učenica trećeg razreda Krojača, uvjerljivo osvojivši prvo mjesto u disciplini krojač, izrada odjevnog predmeta. Voditelj – mentor Josipi Dukmenić na državnom prvenstvu u Požegi bio je Dragutin Kiš koji je komentirajući Josipin uspjeh rekao – '' S obzirom na stanje u tekstilnoj industriji u Hrvatskoj ovo je dodatni poticaj i za natjecatelje i za samu promociju naše struke i zanimanja uopće...