INDUSTRIJSKO-OBRTNIČKA ŠKOLA SLATINA
        Naš kraj, a posebice grad Slatina, ima dugu tradiciju uspješnog školovanja učenika za obrtnička zanimanja. Daleke 1922. godine u Slatini je osnovana Šegrtska škola. Nju je u prvoj godini postojanja pohađalo 150 učenika. Nakon Drugoga svjetskog rata Šegrtska je škola radila kao samostalna škola sve do 1. studenog 1970. godine kada se udružuje u Srednjoškolski centar Podravska Slatina.

Danas, naša nova, Industrijsko-obrtnička škola čuva tradiciju obrtništva jer učenici naše škole postižu zapažene rezultate na svim razinama natjecanja, županijskim i državnim, kako iz programa ugostiteljstva tako i iz strojarstva i drugih programa. Ono što posebno moram istaći, što pridonosi uspjehu naših učenika, su profesori i profesorice, majstori i stručni suradnici naše škole koji svojim znanjem, voljom i nesebičnim radom pridonose uspjesima naših učenika i učenica.