Knjižnica

Školska knjižnica Industrijsko-obrtničke škole Slatina nalazi se u centralnom dijelu školske zgrade i zauzima oko 70 četvornih metara. Prostor je vrlo lijep i suvremeno opremljen a učenicima, osim posudbe knjiga, omogućava učenje, pripremanje za nastavu ili ugodan boravak u slobodno vrijeme.
Knjižnica posjeduje oko 4000 knjižnih naslova iz stručne literature, lektire ili beletristike, brojne časopise i AV zbirku prilagođenu potrebama nastave. Učenici besplatno postaju članovi školske knjižnice prilikom upisa u Školu i mogu posuditi dvije knjige na rok od 14 dana.
Osim knjigama i časopisima,učenici se u školskoj knjižnici sa čitaonicom mogu služiti računalima ili uživati u velikom plazma televizoru. Za pomoć pri izboru literature, izrade seminarskih ili završnih radova učenici se mogu obratiti diplomiranoj knjižničarki Svjetlani Dupan koja je i profesor hrvatskog jezika.

Knjižnica je tjedno otvorena 15 sati i radi u dvije smjene.