IMA NEŠTO U TOJ JESENI
Autor: Mladen Graovac, 17. 10. 2024.

JESENSKI DANI U IOŠ-u

Svako je godišnje doba posebno i ima neke svoje čari. Zima nam donosi najljepše blagdane i snježne radosti, proljeće nove početke, ljeto godišnje odmore i dozu bezbrižnosti, a jesen... Ah, ta divna, sjetna i nostalgična jesen. Tako posebna i jedinstvena, riječima  teško dočarana. Ima u njoj  ono nešto što je razlikuje od svih ostalih godišnjih doba.

Jesen je doba koje obožavaju pjesnici, umjetnici i sanjari. Mnogi joj se dive, a opjevana je i u brojnim pjesmama i bila inspiracija mnogim djelima poznatih glazbenika i slikara.

I mi u IOŠ-u volimo jesen. Njenu lepršavost i zemljane kolorite. Svake godine naš hol odjenemo u  najljepše jesensko ruho. Jer jesen to zaslužuje, jer naši učenici to vole, jer svi smo potajno u srcu djeca jeseni.

Za ovo jesensko uprizorenje u našoj školi, zaslužni su učenici zanimanja stolar koji su izradili zanimljive jesenske proizvode od drveta i to pod mentorstvom Krunoslava Hubera i Jasne Varga. Krojači i pomoćni krojači izradili su torbe od žutice s jesenskim elementima te odjenuli panjeve u zanimljive jastučiće u obliku šumske gljive. Mentorice učenicama bile su Paula Kukuljević Idek i Spomenka Prša. CNC operateri sa svojim mentorom, Vedranom Runjom,  osmislili su  i na CNC stroju izradili jabučice za naše drvo, koje je već postalo zaštitni simbol naše Škole.

Da naše staklene površine zasjaje u jesenskim lepršavim minijaturama i bojama pobrinule su se učenice zanimanja frizer i nastavnica Melita Crnković, koje su se poigrale simbolikom jesenskoga lišća.

A da čitava ova jesenska priča ima svoj konačni smisao, zaslužne su nastavnice Paula Kukuljević Idek, Ivana Lukač Vuković i pedagoginja Snježana Ostojić.

Dobro nam došla, jeseni!

Tekst i fotografije: Ivana Lukač Vuković, prof.

2.jpg (244.16 KB)
3.jpg (248.48 KB)