ERASMUS+ C.A.L.L.
Autor: Mladen Graovac, 31. 5. 2023.

ZAVRŠIO ETWINNINGOV PROJEKT WOMAN'S HISTORY MONTH

Krajem svibnja završio je eTwinningov projekt Woman's History Month koji se od početka ožujka provodio u sklopu Erasmusova projekta Combining Approaches in the Literature and Language Learning (C.A.L.L.) s učenicima i nastavnicima partnerskih škola projekta C.A.L.L.  Učenici su obilježili Međunarodni dan žena analizom novinskih tekstove i statističkih podataka u kojima se može iščitati rodna neravnopravnost, obilježili su Dan europskih autora čitanjem djela europskih autorica, istraživali žene iz nacionalne i svjetske povijesti koje su mijenjale svijet i predstavili ih putem IKT alata, izradili plakate s crtežima i sloganima na temu ravnopravnosti spolova, izradili brošuru o ženama iz nacionalne i svjetske povijesti, raspravljali na forumu o veličini tih žena i kako su nas inspirirale te tako poboljšali jezičnu, medijsku i digitalnu pismenost, komunikacijske vještine pisanja, povećali kritičnost, osobni rast, poštovanje drugih i rodnu ravnopravnost. Aktivnostima projekta ostvareni su svi njegovi ciljevi.

Završni zajednički proizvod  WOMEN WHO INSPIRED US možete pogledati na poveznici

Tekst: Melita Crnković, mag. math.