TERENSKA NASTAVA U EDUKACIJSKI CENTAR HRVATSKOG CRVENOG KRIŽA
Autor: Mladen Graovac, 30. 11. 2023.

Učenice 3.razreda smjer frizer u utorak 28.11. posjetile su Edukacijski centar Hrvatskog crvenog križa u Zagrebu. Tamo su se upoznale s povijesti osnutka crvenog križa u svijetu i kod nas. Također su bili upoznati s izvanrednim nepogodnim situacijama koje su sve češće i češće kako u našoj domovini tako i u svijetu. Sudjelovali su u radionici koja je upravo namijenjena  učenicima završnih razreda jer će se uskoro naći na tržištu rada. Naziv radionice je "Oprez. Opasnost prijeti"-prevencija trgovanja ljudima. U pratnji nastavnice Barbare Vidović Volenik koja je povjerenik crvenog križa naše škole, djeca su bila upoznata i s pružanjem prve pomoći, dobrovoljnim davanjem krvi i opasnosti koje prijete na internetu. Ova terenska nastava pravi je pokazatelj primjene građanskog odgoja u našoj školi.

Tekst i fotografije: Barbara Vidović Volenik

ck1.jpg (145.19 KB)