Industrijsko-obrtnička škola Slatina uključila se u akciju sadnje stabala
Autor: Mladen Graovac, 15. 12. 2023.

„Ako razmišljate godinu dana unaprijed, posijte sjeme.

Ako razmišljate deset godina unaprijed, posadite drvo“

Kineski pjesnik, 500 g. pr.n.e.

Ove godine Industrijsko-obrtnička škola Slatina uključila se u akciju sadnje stabala, koja je već drugu godinu organizirana i na području Virovitičko-podravske županije. Početna zamisao bila je zasaditi što više stabala na području gradova i općina kako bi se pridonijelo unapređenju okoliša i ekologije. U akciju su se uključile brojne škole, pa smo i mi odlučili uljepšati naš školski vrt s nekoliko ukrasnih grmolikih sadnica. Sadnice su nabavili djelatnici Hrvatskih šuma, na čelu s gospođom Natašom Rap, i tako nam pomogli u ovoj vrijednoj akciji. Sadnice su 14. prosinca posadili učenici Industrijsko-obrtničke škole pod vodstvom koordinatorice Ankice Đurasek i Ružice Pekar, koja je zadužena za uređenje našeg školskog vrta. U mjesecu prosincu prisjećamo se s tugom i žrtava Voćina i okolnih krajeva za čije živote još ni danas nitko nije odgovarao. U tom najšumovitijem kraju našeg područje prije 32 godine dogodio se zločin pa smo odlučili našu sadnju posvetiti upravo njima u čast i sjećanje. Želimo  sve ljude podsjetiti da onaj tko sadi drvo voli sebe i druge i da samo ljubav može stvoriti bolji i ljepši svijet. Zahvaljujemo Nataši Rap i Hrvatskim šumama, Alenu Đuraseku , koordinatoru akcije za Virovitičko-podravsku županiju, učenicima i svima koji su sudjelovali u sadnji.

Tekst i fotografije: Ankica Đurasek, prof. mentor