Naša škola se uspješno predstavila na 9. obrtničko-gospodarskom sajmu u Slatini
Autor: Mladen Graovac, 6. 5. 2024.

Udruženje obrtnika Slatina organiziralo je pod pokroviteljstvom Grada Slatine, Turističke zajednice Grada Slatine, Gradske razvojne agencije Slatine, Virovitičko-podravske županije te Hrvatske obrtničke komore i Područne obrtničke komore Virovitičko-podravske županije 9. obrtničko-gospodarski sajam u Slatini koji se pokazao još uspješnijim i ljepšim od prethodnih.

Promocija obrtničkih zanimanja također je važan segment ovoga sajma, a prezentirali su ih učenici i mentori Industrijsko-obrtničke škole Slatina.

Zanimljive su bile prezentacije i kreativne radionice učenika i profesora Industrijsko-obrtničke škole Slatina i to CNC operatera „Izrada privjeska za ključeve“, automehaničara „S automehaničarima u ravnoteži“, zatim vodoinstalatera i instalatera grijanja i klimatizacije „Početno zagrijavanje“, elektroinstalatera „Upoznajmo nove tehnologije! Robotika“, stolara „Igrajmo se drvetom!“, frizera „Proljetni MakeOver“, konobara i kuhara „Trenutak za slatki kutak“ te prodavača i Učeničke zadruge „Obrtnik“ koji su se predstavili prezentacijom „Osmisli – izradi – prodaj“.

Najveća atrakcija sajma bila je Modno-frizerska priča crvenog tepiha, jedinstvena prezentacija odjevnih kreacija i frizura u režiji učenika i profesora IOŠ-a, a u reviju su bili uključeni učenici zanimanja krojač, frizer i kuhar koji su pod voditeljskom palicom Antonije Miljković i Anamarije Marčinković, te pjesmu Ante Benkovića i Lane Morović prošetali crvenim tepihom i ispričali modno-frizerske priče „Petrolej crna“ i „Proljeće“, a predstavili su i nagrađene frizerske kreacije s natjecanja u Zagrebu.

Uz učenike veliki su trud u ovaj spektakl koji je privukao brojne posjetitelje uložile i njihove mentorice Paula Kukuljević Idek, Spomenka Prša i Kornelija Zubčević.