« Travanj 2024 »

Križevi moga grada“
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 7. 4. 2012.

Nekoliko stotina građana Slatine i okolnih mjesta sudjelovalo je na Veliki petak u procesiji križnog puta pod simboličnim nazivom „Križevi moga grada“, koju već četvrtu godinu organiziraju slatinske župe sv. Josipa i bl. Ivana Merza. Predvođeni župnicima Vladimirom Škrinjarićem i Ivicom Razumovićem te ministrantima, građani su s velikim križem prošli kroz Slatinu i na 14 postaja u različitim dijelovima grada molili za tvrtke, ustanove i za sve Slatinčane.

Postaje križnog puta bile su kod središnjega križa na Trgu sv. Josipa, ispred gradske uprave, sjedišta poduzeća, obrazovnih i zdravstvenih ustanova te udruga, kao i na mjestu buduće župne crkve na Trgu Ruđera Boškovića.

Osma postaja već tradicionalno bila je ispred naše škole. Križ su kod pojedinih postaja preuzimali predstavnici ustanova ili poduzeća prema kojima se povorka kretala, tako da je tijekom puta prošao kroz ruke mnogih građana. Na postaji kod Dječjeg vrtića „Zeko“ križ su preuzeli ravnatelj Industrijsko-obrtničke škole Mladen Graovac i ravnatelj Srednje škole Marka Marulića Slatina Petar Žarković, koji su donijeli križ do zgrade naše škole. Tu se molilo za zrelost u svakom pogledu, pa i za zrelost vjere.