« Ožujak 2024 »

Učenici naše škole zanimanja CNC operater vratili se sa stručne prakse iz Njemačke u sklopu Erasmus+ projekta „CNC-alati za budućnost“
Autor: Mladen Graovac, 11. 4. 2022.

Učenici Industrijsko-obrtničke škole  Slatina zanimanja CNC operater  vratili su se u subotu 9. travnja 2022.  sa stručne prakse iz Njemačke u sklopu Erasmus+ projekta. Naši učenici boravili su od 27. ožujka do 9. travnja u Frankfurtu na Majni u sklopu  Erasmus+ projekta “CNC Alati za budućnost“. U projektu je sudjelovalo 9 učenika zanimanja CNC operater/operaterka u pratnji svojih nastavnika Vedrana Runje i Ranka Čučkovića. Projekt je realiziran u suradnji s našim partnerom Hrvatskim gospodarskim savezom iz Frankfurta na Majni/ Kroatische Wirtschaftsvereinigung e.V. (KWVD). Ovim projektom učenici su obavljali stručnu praksu u tehnološki naprednim tvrtkama i na taj su način usavršavali svoja znanja i vještine u radu s CNC strojevima te primjeni CAD/CAM programa u konstruiranju proizvoda i pripremi proizvodnje. Učenici su pohađali praktičnu nastavu u sljedećim tvrtkama: Bas Aufuzgsservice GmbH, Invenio Gmbh Engineering Services, Pittler ProRegion Berufsausbildung GmbH.  U slobodno vrijeme učenici  su  obišli glavne povijesne i kulturne znamenitosti Frankfurta na Majni i upoznali s kulturom i običajima zemlje domaćina. Tijekom projekta učenici su usavršavali komunikaciju na njemačkom i engleskom jeziku.

Zadnjeg dana stručne prakse u Njemačkoj, učenici su dobili certifikate o izvršenoj stručnoj praksi od strane Hrvatskog gospodarskog saveza u Njemačkoj. U certifikatu je navedeno trajanje stručne prakse kao i tvrtka u kojoj se stručna praksa odvijala. Certifikat će učenicima koristiti prilikom zapošljavanja kako bi se na najbolji način predstavili potencijalnim poslodavcima.

Tekst i fotografije: Ranko Čučković, prof. mentor

sl_1.jpg (321.69 KB)