« Svibanj 2024 »

ERASMUS+ Natječaj 2022./2023. - Javni poziv za učenike/ice Industrijsko-obrtničke škole Slatina
Autor: Mladen Graovac, 7. 11. 2022.

Drage učenice i učenici,

u tijeku su prijave učenika za sudjelovanje u Erasmus+ projektu u ovoj školskoj godini u sklopu Erasmus+ programa, Ključna aktivnost 2 – Strateška partnerstva.

Mobilnost će se realizirati od 3. do 7. travnja 2023. (uz dva dana putovanja, 2. i 8. travnja) u gradu Velesu u Sjevernoj Makedoniji

Glavni je cilj projekta razviti sveobuhvatan pristup podučavanju književnosti.

Tko može sudjelovati?

Na mobilnost u travnju 2023. pravo će ostvariti četvero učenika/ica u čijoj će pratnji biti dvoje nastavnika/ica Industrijsko-obrtničke škole Slatina. Zbog specifičnosti projekta broj odabranih učenika može biti povećan na 7 učenika (preraspodjela učenika iz primarno planirane mobilnosti u Republiku Italiju).

Prijaviti se mogu učenici 1., 2. i 3. razreda.

Kriterij za odabir učenika:

● zaključna ocjena na kraju prethodnog razreda iz Hrvatskoga jezika (za učenike/ice 1. razreda prosjek ocjena iz Hrvatskoga jezika do prosinca 2022.)

● zaključna ocjena na kraju prethodnog razreda iz Engleskoga jezika (za učenike/ice 1. razreda prosjek ocjena iz Engleskoga jezika do prosinca 2022.)

● ocjena iz vladanja (za učenike 1. razreda preporuka razrednika)

• redovno pohađanje nastave i praktične nastave kod obrtnika (poslodavca), dokaz: bilješke u e-Dnevniku
  •  motivacija za učenje i stjecanje novih znanja i vještina (motivacijsko pismo i njegova kvaliteta)

● spremnost za redovno sudjelovanje u projektnim aktivnostima i pripremama za mobilnost (Čitateljski klub, kulturološka priprema, eTwinning projekti itd.)

● osobna iskaznica važeća do 1. studenog 2023.

● pripadnost nekoj od skupina s manje mogućnosti (učenici s teškoćama, učenici lošijeg socioekonomskog statusa, učenici sa zdravstvenim teškoćama i sl.)

● pisana suglasnost roditelja

Rok za podnošenje prijave je 25. studenog 2022.

Učenicima će biti pokriven trošak smještaja, putovanja i prehrane te dobivaju džeparac kojim će pokriti dio tekućih troškova boravka u Sjevernoj Makedoniji.

Da bi konkurirao na natječaju, učenik/ica predaje sljedeću dokumentaciju:

- ispunjen i potpisan prijavni obrazac

- dokumentaciju koja je temelj za dodjeljivanje dodatnih bodova (npr. sudjelovanje u izvannastavnim i izvanškolskim aktivnostima, pripadnost nekoj od skupina s manje mogućnosti i sl.)

- motivacijsko pismo.

Dokumentacija učenik/ica predaje predmetnoj nastavnici Hrvatskog jezika.

Tekst natječaja, opis kriterija, prijavni obrazac, upute za pisanje motivacijskoga pisma nalaze se u prilogu objave.

Srdačan pozdrav,

ravnatelj Industrijsko-obrtničke škole Slatina Mladen Graovac, prof.

Kriteriji_za_izbor_ucenika_za_mobilnost_u_Sjevernoj_Makedoniji%2C_prilog.doc.pdf

Natjecaj_za_ucenike_za_mobilnost_u_Sjevernoj_Makedoniji%2C_prilog.pdf

Obrazac_za_prijavu_ucenika_za_mobilnost_u_Sjevernoj_Makedoniji%2C_prilog.pdf