« Svibanj 2024 »

Industrijsko-obrtnička škola Slatina domaćin stručnog skupa učitelja i nastavnika hrvatskoga jezika Virovitičko-podravske županije
Autor: Mladen Graovac, 13. 4. 2023.

Stručni skup Jezik i komunikacija: Ishodi čitanja i o čitanju okupio je danas, 12. travnja 2023. u Slatini učitelje i nastavnike svih osnovnih i srednjih škola Virovitičko-podravske županije, a organiziran je u suradnji Agencije za odgoj i obrazovanje i Industrijsko-obrtničke škole Slatina.

Prvi dio stručnog skupa održan je u velikoj dvorani Hrvatskog doma gdje su dobrodošlicu svim sudionicima poželjeli ravnatelj IOŠ-a Slatina Mladen Graovac i voditeljica Stručnoga vijeća, nastavnica Hrvatskoga jezika i stranih jezika u Industrijsko-obrtničkoj školi Slatina Božica Filipović Veg, dok je skup otvorila viša savjetnica za Hrvatski jezik Agencije za odgoj i obrazovanje Anđa Suvala, a potom i predstavila program skupa.

Uslijedila su predavanja prof. Anite Katić, izvrsne savjetnice iz OŠ Z. Turkovića iz Kutjeva koja je predstavila županijski projekt poticanja čitanja imena Skitam se i čitam, te prof. dr. sc. Anite Peti-Stantić sa Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu pod nazivom Od čitača do čitatelja: kako danas čitamo i kako možemo čitati bolje, koja je u drugom dijelu skupa održanom u prostorijama IOŠ-a bila i voditeljica radionica Uvježbavanje i proširivanje vokabulara i struktura teksta, Suradnički okvir (poticaji za čitanje) i Rad na općem intelektualnom vokabularu. Uz prof. dr. sc. Anitu Peti-Stantić, spomenute radionice vodile su i prof. Marina Vajagić, nastavnica savjetnica iz virovitičke OŠ „Vladimir Nazor“ te Mirjana Kotromanović, viša knjižničarka iz Gradske knjižnice Virovitica.
(M. Feldi, IOŠ Slatina)

Više fotografija možete vidjeti pod OPŠIRNIJE