« Travanj 2024 »

Naša škola se uspješno predstavila na 8. slatinskom obrtničko-gospodarskom sajmu
Autor: Mladen Graovac, 8. 5. 2023.

Hrvatska obrtnička komora – Udruženje obrtnika Slatina, Grad Slatina, Turistička zajednica Grada Slatine i Gradska razvojna agencija Slatine organizirali su danas 8. obrtničko-gospodarski sajam u Slatini koji se pokazao još uspješnijim i ljepšim od prethodnih. Otvorenju sajma prisustvovali su i predsjednik Gradskog vijeća Grada Slatine Tomo Tomić, dogradonačelnik Slatine Ilija Nikolić, tajnik Područne obrtničke komore VPŽ Božidar Jeremić, direktor Turističke zajednice grada Slatine Jurica Bosak, v. d. ravnatelja Gradske razvojne agencije Slatine Jurica Culej, predsjednik Obrtničke komore Osječko-baranjske županije Stjepan Birović, ravnatelj Industrijsko obrtničke škole Slatina Mladen Graovac, te predstavnici gradskih institucija i udruga. Promocija obrtničkih zanimanja također je bila važan segment ovoga sajma, a prezentirali su ih učenici i mentori Industrijsko-obrtničke škole Slatina. Zanimljive su bile prezentacije CNC operatera koji su predstavili rad na gravirki i izradu ukrasnih predmeta na CNC strojevima, zatim automehaničara koji su demonstrirati rad motora motocikla, dok su vodoinstalateri i instalateri grijanja i klimatizacije prikazali vježbu sastavljanja PVC cijevi za grijanje, a elektroinstalateri rad solarnog panela i robotiku. Na štandu Učeničke zadruge „Obrtnik“ predstavili su se učenici zanimanja stolar i krojač prodajnom izložbom svojih proizvoda uz demonstraciju prodajnog razgovora i prikaza vještina ukrasnog umatanja proizvoda koje su prikazali učenici zanimanja prodavač. Posebno je atraktivno bilo na štandu učenika zanimanja konobar koji su prikazali vještine flambiranja jela i pripreme bezalkoholnih pića, dok su učenici 1. razreda kuhara pod mentorstvom Blaženke Kovač i pomoć Dražena Dijanešića pripremili čobanac za sve izlagače.

Najveća atrakcija sajma bila je Modno-frizerska priča crvenog tepiha, jedinstvena prezentacija odjevnih kreacija i frizura u režiji učenika i profesora IOŠ-a, a u reviju su bili uključeni učenici zanimanja krojač, frizer, kuhar i elektroinstalater koji su pod voditeljskom palicom Andree Bećarević i pjesmu Ante Benkovića, prošetali crvenim tepihom i ispričali modno-frizersku priču Španjolske i Grčke, a predstavili su i modne kolekcije od trapera, kao i vjenčanice u suradnji sa Salonom vjenčanica Mellita iz Slatine, vl. Melite Nikolčić.
Uz učenike veliki su trud u ovaj spektakl koji je privukao brojne posjetitelje uložile i njihove mentorice Paula Kukuljević Idek, Spomenka Prša i Kornelija Zubčević.