« Travanj 2024 »

Ima dobrih ljudi
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 3. 12. 2012.

Vjerujući u ono što učenici naše škole rade, u njihov trud i napor kako bi sebe izgradili u osobe sposobne osigurati si egzistenciju znanjima i vještinama kojima ih podučavamo, odlučili smo nagraditi njihov trud i dati im dodatnu motivaciju. Samu ideju opravdavam činjenicom da biti profesor nije posao, nego poziv. A kao takav, naš poziv je da prepoznamo, vrednujemo, motiviramo i na koncu potaknemo u djeci ono najbolje. Upravo to smo pokušali i uspjeli donirajući šivaću mašinu učenici u kojoj smo prepoznali volju i želju, jedino što je nedostajalo bilo je sredstvo.

Učenica Vesna Djekić pohađa Industrijsko obrtničku školu Slatina, smjer krojač, a po riječima Vesnine razrednice, do sada je pokazala veliki napredak i interes u onome što radi u što sam se imala prilike i sama uvjeriti. Kroz razgovor s Vesnom došla sam do zaključka da se ona želi dodatno usavršavati, ali da joj nedostatak vlastite šivaće mašine to ne dopušta. Stoga sam prionula na posao kako bih taj nedostatak otklonila. Na ovaj način,  Industrijsko obrtnička škola Slatina, na čelu s ravnateljem prof. Graovcem koji je ideju o doniranju prihvatio s velikim oduševljenjem, još jednom je pokazala da zna prepoznati potrebe svojih učenika, te ih usmjeriti na zahtjeve tržišta u vidu budućeg samozapošljavanja. Svakako ćemo nastojati da ovakvi događaji postanu i ostanu praksa naše škole.

Donatorica šivaće mašine želi ostati anonimna, stoga joj se ovim putem u ime Industrijsko – obrtničke škole Slatina i u svoje osobno ime zahvaljujem od srca.

Lijep pozdrav Suzana Đebro, prof.