« Svibanj 2024 »

VALENTINA FEKETE JE NAJBOLJI PRODAVAČ
Autor: Mark-Kristian Milaščević, 17. 2. 2014.

Industrijsko-obrtnička škola Slatina bila je domaćin Međužupanijskoga natjecanja učenika iz obrazovnog sektora ekonomija, trgovina i poslovna administracija u disciplini prodavač. Pokazati vještine dobrog prodavača i izboriti se u konkurenciji za najuspješnijeg, bio je zadatak petero učenika koji su sudjelovali na natjecanju u organizaciji Virovitičko-podravske županije, Agencije za strukovno obrazovanje i škole domaćina, Industrijsko-obrtničke škole Slatina. Učenici iz Požege, Virovitice i Slatine svojom su primjenom znanja, vještina i komunikacije s kupcima dokazali kako je praktična sposobnost prodaje temeljna osobina uspješnog prodavača. Učenici iz tri škole natjecali su se u prodavaonicama podijeljenima na robne skupine: prehrana i kućne potrepštine, tekstil i sportska oprema pa su tako svoje vještine učenici odmjerili u slatinskim prodavaonicama NTL Center market Slatina i“ Amadeus“. Svaki je natjecatelj imao petnaest minuta za izvršenje odabranog zadatka prilikom kojega ga je ocjenjivalo Međužupanijsko prosudbeno povjerenstvo. Najbolji je uspjeh i prvo mjesto osvojila učenica Valentina Fekete, 3. razred prodavača iz Industrijsko-obrtničke škole Slatina, mentorica Štefica Ružak, drugo je mjesto pripalo učeniku Filipu Božiću, 3. razred prodavač, iz Ekonomske škole Požega, mentorica Višnja Menđel-Troha dok je treće mjesto osvojila učenica Vanda Čačić, 3. razred prodavač, iz Ekonomske škole Požega, mentorica Višnja Menđel Troha. I dok su se učenici natjecali u prodavaonicama, Industrijsko-obrtnička škola Slatina svoju je dobrodošlicu gostima mentorima iskazala šetnjom slatinskim ulicama i obilaskom znamenitosti grada, parka sekvoje, jedinstvenog hortikulturnog spomenika na ovim područjima te Zavičajnoga muzeja Slatina čijom su posjetom gosti mentori upoznati s kulturnom i povijesnom baštinom našeg grada. Ovom se prigodom zahvaljujem na podršci ravnateljici Zavičajnoga muzeja Slatina Dragici Šuvak.

Zajednički ručak, koji su pripremili učenici IOŠ Slatina, zanimanja kuhar, a poslužili konobari škole, okupio je sve učenike, natjecatelje i njihove mentore. Nakon proglašenja pobjednika, dodjelom priznanja, pohvalnica i zahvalnica, završeno je Međužupanijsko natjecanje u disciplini prodavač, koje je po drugi put u ulozi domaćina organizirala Industrijsko-obrtnička škola Slatina.(mg)

Izvor (http://icv.com.hr/2014/02/valentina-fekete-iz-ios-slatina-najbolji-prodavac/)