« Svibanj 2024 »

ODLIČAN REZULTAT NAŠIH UČENICA NA ON-LINE KVIZU „ČITANJEM DO ZVIJEZDA“
Autor: Ivan Kanski, 12. 5. 2014.

Učenice 2.razreda kuhara Mihaela Klen, Ivana Feldi i Ema Mataija, pod mentorstvom knjižničarke i profesorice Svjetlane Dupan postigle su izvrsno treće i dvanaesto mjesto, u različitim kategorijama natjecanja, na državnoj razini on-line kviza na natjecanju iz čitanja i razumijevanja književnih djela.

Hrvatska mreža školskih knjižničara organizira svake godine na državnoj razini projekt za poticanje čitanja pod nazivom "Čitanjem do zvijezda" u kojemu sudjeluje velik broj osnovnih i srednjih škola iz cijele Republike Hrvatske.

Državna razina natjecanja  projekta "Čitanjem do zvijezda" održana je 29. travnja 2014. godine u svim srednjim školama putem interneta on-line kvizom. Natjecanje se sastoji iz dva dijela, prvi dio odnosi se na razumijevanje i poznavanje tri djela britanske spisateljice kriminalističkih romana Agathe Christie: "Ubojstvo u Orijent Expresu", "Deset malih crnaca" i "Iskričavi cijanid" i romana hrvatske spisateljice Matilde Mance "Djevojka s brucošijade".

Osim pitanja vezanih uz poznavanje navedenih književna djela tražilo se poznavanje  biografije navedenih spisateljica kao i određeno znanje iz teorije književnosti.

Natjecanje u znanju provodilo se u skupinama, a učenice Industrijsko-obrtničke škole Slatina natjecale su se pod skupnim nazivom "Agatha".

U kategoriji natjecanja u izradi multimedijalnog plakata na temu romana A.Christie "Ubojstvo u Orijent Expresu" učenica Ema Mataija osvojila je izvrsno treće mjesto na državnoj razini natjecanja.

Čestitamo našim učenicama na postignutim rezultatima!

Ljestvicu poretka i rezultate naših učenica, kao i multimedijalni plakat, možete vidjeti na stranici: